Skip to main content

ZAPRASZAMY na śniadania biznesowe BDO SOLUTIONS

 Partnerzy IBM Polska:BDO Solutions i Arrow ECS zapraszają na śniadanie biznesowe:

„NOWA ERA SPRAWOZDAWCZOŚCI W GRUPACH KAPITAŁOWYCH – REWOLUCJĘ CZAS ZACZĄĆ”

 

 logobs    arrow

 

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w Śniadaniu Biznesowym dotyczącym praktycznej realizacji sprawozdawczości w grupach kapitałowych w oparciu o zaawansowane rozwiązania informatyczne.

Wraz z rozwojem gospodarczym Polski i postępującą globalizacją biznesu coraz powszechniejsze stają się problemy informacyjne współczesnego menedżera dotyczące grup kapitałowych, w tym działających na arenie międzynarodowej. Kadra zarządzająca potrzebuje szybkiego dostępu do spójnej informacji pozwalającej ocenić trafność już podjętych decyzji inwestycyjnych i operacyjnych oraz zaplanować kolejne działania w bliższej i dalszej perspektywie na różnych poziomach szczegółowości.

Rozwój międzynarodowych grup kapitałowych przyczynia się do zmiany oczekiwań otoczenia biznesowego, a w ślad za tym i potrzeb zarządów w zakresie raportowania. Obserwujemy dalszą integrację potrzeb informacyjnych odbiorców raportów statutowych z potrzebami informacyjnymi kadry zarządzającej grupą kapitałową, co powoduje konieczność pełnej integracji danych źródłowych dotyczących całej organizacji zarówno dla potrzeb raportów statutowych, jak i dla potrzeb zarządzania.
Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej (MSSF/MSR) to zupełnie inna sprawozdawczość niż ta, do której byliśmy przyzwyczajeni. MSSF/MSR nie są domeną księgowych i analityków giełdowych. Spełnienie wymogów MSSR/MSR nie jest możliwe bez dobrze rozwiniętego systemu rachunkowości zarządczej. Współczesna rachunkowość zarządcza jest odpowiedzią na potrzeby informacyjne sprawozdawczości finansowej według MSSF/MSR.

Zapewnienie spójności danych źródłowych zasilających systemy rachunkowości finansowej i zarządczej oraz stanowiących podstawę lokalnych rozliczeń podatkowych stanowi duże wyzwanie dla zarządów i dyrektorów finansowych w grupach kapitałowych. Realizacja tego celu pozwala prezentować spójne dane historyczne w wymiarze finansowym i zarządczym, zgodnie z treścią ekonomiczną stanowiących ich podstawę transakcji biznesowych oraz zapewnia rzetelną bazę informacyjną dla potrzeb rozliczeń podatkowych.
Rachunkowość oparta na koncepcji pełnej integracji danych źródłowych w wymiarze zarządczym, statutowym i podatkowym, która jest wspierana przez zaawansowane narzędzia informatyczne jest w stanie sprostać wysokim potrzebom informacyjnym kadry zarządzającej.

Dotychczas menedżerowie próbowali rozwiązać powyższe problemy wykorzystując dostępne na rynku oprogramowanie, które obejmowało wybrane obszary biznesu wycinkowo, bez kompleksowego podejścia. A co za tym idzie i menedżerowie rozwiązywali problemy dziedzinowo borykając się z bolączkami braku integracji i zachowania spójności danych.
Wielu analityków uważa, że dzisiejsze grupy kapitałowe stojąc przed wieloma nowymi wyzwaniami korzystają z prymitywnych narzędzi i praktyk w obszarze raportowania.

  • Jak można zmienić proces raportowania w grupie kapitałowej?
  • Jak zapewnić spójność i wiarygodność danych źródłowych z pespektywy zarządczej, statutowej i podatkowej?
  • Jak wykorzystać międzynarodowe standardy do wzrostu efektywności i jakości procesu raportowania?


Zapraszamy na śniadanie biznesowe BDO SOLUTIONS

Na spotkaniu przekonamy, że nowoczesna sprawozdawczość jest zintegrowana i ukierunkowana na wsparcie procesu podejmowania decyzji biznesowych. Przedstawimy odpowiedź na pytanie dlaczego coraz więcej firm szuka nowych rozwiązań informatycznych dedykowanych dla grup kapitałowych. Zaprezentujemy jak w jednym narzędziu (BDO Reporting Suite Integrated Solution) zrealizowano funkcjonalności charakterystyczne dla procesów kontrolingowych, konsolidacji, raportowania statutowego, podatkowego i zarządczego.

 

PRELEGENCI:

Piotr Gracz - Członek Zarządu BDO Solutions Sp. z o.o., Partner Zrządzający Działem Business Services & Advisory BDO Sp. z o.o. Posiada wieloletnie, praktyczne doświadczenie w międzynarodowych projektach oraz usługach doradczych świadczonych na rzecz grup kapitałowych. Jako Partner Zarządzający w BDO Działem Business Services & Advisory jest odpowiedzialny m.in. za nadzór usług doradczych w obszarze sprawozdawczości i konsolidacji z użyciem narzędzi BDO Reporting Suite opartych na produkcie IBM Cognos.

Adam Kucharski - Dyrektor BDO Solutions Sp. z o.o., ekspert IT, analityk.

Natalia Kucharska - Konsultant Wiodący BDO Solutions Sp. z o.o., biegły rewident, doradca podatkowy.

 

Zapraszamy na śniadanie biznesowe BDO SOLUTIONS w następujących miastach:

Miasto Termin Miejsce Zarejestruj się
Poznań 16.04.2014 Hotel Mercure rejestracja zakończona
Katowice 23.04.2014 Hotel Angelo rejestracja zakończona
Wrocław 25.04.2014 Hotel Sofitel rejestracja zakończona
Warszawa 07.05.2014 Hotel Marriott rejestracja zakończona
Kraków  14.05.2014 Hotel Park Inn by Radisson

rejestracja zakończona

 

 

 

 

 

 

 

 Udział w śniadaniu jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.

 Uwaga: ilość miejsc jest ograniczona !!!

 

AGENDA

  • 9:00-09:30  Śniadanie
  • 9:30-09:45  Powitanie gości (Piotr Gracz, BDO Solutions Sp. z o.o.)
  • 9:45-10:15  Raportowanie wg międzynarodowych standardów – niedoceniane wsparcie dla biznesu grup kapitałowych (Audit Partner, BDO)
  • 10:15-10:45  Zintegrowana rachunkowość -fundament raportowania w grupach kapitałowych (Natalia Kucharska, BDO Solutions Sp. z o.o.)
  • 10:45-12:30 BDO Reporting Suite – Integrated Solution (Adam Kucharski, BDO Solutions Sp. z o.o.)
  • 12:30-13:00 Dyskusja panelowa

Szczegółowych informacji udziela:

Piotr Baranowski

tel: +48 22 543 16 71
fax: +48 22 543 16 01
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

wyszukiwanie po:

Newsletter BDO

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje o najnowszych artykułach, aktualnościach i szkoleniach?