Skip to main content

Nowości i ważne informacje dla firm z branży finansowej

Szanowni Państwo,

Żyjemy w czasach, w których zmiany w regulacjach prawnych nabrały niezwykłej dynamiki, a równocześnie sam proces stanowienia prawa stał się mniej przejrzysty niż miało to miejsce dawniej. Wynika to z prostego faktu, że wiele dotyczących rynków finansowych przepisów albo stanowi implementację regulacji ogólnounijnych, albo wynika ze zmiany przepisów dotyczących zupełnie innych sfer naszej aktywności i zupełnie innych branż. Stąd często przepisy te są rozporoszone lub na swój sposób ukryte wśród zmian dotyczących zupełnie innych sfer życia. Do tego firmy działające na rynkach finansowych, które są przecież rynkami regulowanymi w wyjątkowy sposób, muszą liczyć się także z rozstrzygnięciami, zaleceniami i sugestiami podmiotów kontrolujących i nadzorujących funkcjonowanie rynku.

W natłoku wszystkich tych informacji nie trudno się pogubić lub przeoczyć rzeczy, które nie są może aż tak spektakularne lub poddane szerokiej dyskusji, a które mają dla funkcjonowania banków, ubezpieczycieli, a także innych instytucji finansowych spore znaczenie.

Dlatego BDO, firma o niekwestionowanej renomie na rynku usług audytorskich oddaje dziś w Państwa ręce pierwszy Alert Finansowy BDO poświęcony ciekawym i ważnym z praktycznego punktu widzenia zagadnieniom prawnym, dotyczącym szeroko rozumianego rynku finansowego (będziemy go wydawać raz na trzy miesiące). W ten sposób chcielibyśmy zwracać Państwa uwagę na rzeczy, których nie można naszym zdaniem przegapić. Równocześnie jesteśmy gotowi w każdej opisywanej kwestii podzielić się z Państwem naszymi przemyśleniami i bogatym, opartym na głębokiej wiedzy i profesjonalnym podejściu do problemów naszych Klientów, doświadczeniem.

 

czytaj więcej

 

 

Andre Helin, Prezes BDO

 

Najbliższe szkolenia BDO Academy z zakresu finanse, controlling

 

wyszukiwanie po:

Newsletter BDO

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje o najnowszych artykułach, aktualnościach i szkoleniach?