Skip to main content

Budowanie i osiąganie celów w 2020 roku

Cele i zadania są codziennością firm oraz każdego z nas z osobna. Realizacja założonych celów - budżetowych, sprzedażowych, operacyjnych, ale również strategicznych, przesądzających o charakterze firmy - często postrzegana jest jako żmudny, wykonawczy etap.

 

Celem szkolenia Budowanie i osiąganie celów 2020, organizowanego jako jednorazowe wsparcie na start roku 2020, jest uczynić osiąganie celów dobrym nawykiem pracowników, liderów, menedżerów, a jednocześnie wspólną przygodą zespołów.

 

O wytłumaczenie, jak takie szkolenie wygląda oraz jakie korzyści przynosi, zapytaliśmy trener prowadzącą, Iwonę Kordjak.

 

Iwona Kordjak: To, co na tym szkoleniu robimy kluczowego, to identyfikacja bieżących wyzwań biznesowych każdego z uczestników - definiujemy, co dana osoba planuje na rok 2020, co chciałaby osiągnąć, gdzie chciałaby być za rok, za trzy lata (czyli pracujemy nad szerszą wizją), sprawdzamy, czy faktycznie zmierza w tym kierunku oraz jakie trudności może po drodze napotkać. Na kolejnym etapie pracujemy już na konkretnych planach i terminach, czyli nad tym, jak sobie te wszystkie plany poukładać, aby je zrealizować.

 

Duży nacisk kładziemy też na identyfikację potencjału każdego z uczestników oraz na łączenie tego potencjału z celami, które ma do osiągnięcia.

 

Ponieważ grupa jest niewielka, warsztatowa, to uczestnicy pracują na swoich zasobach, dzielą się doświadczeniami, wzajemnie się inspirują.

 

W czasie ostatniej sesji warsztatu każdy indywidualnie graficznie opracowuje plan działania uwzględniający zadania i terminy. Najważniejszą korzyścią ze szkolenia jest właśnie ten poukładany plan zadań na rok 2020 wraz z instrukcją, jak go zrealizować oraz wiedza, jak samemu opracować go na kolejne lata, albo inne jednostki czasu, z których jesteśmy rozliczani.

 

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie?

 

Iwona Kordjak: Szkolenie rekomendowane jest jako wsparcie dla pracowników i  menadżerów, przed którym stoi wyjątkowe zadanie w 2020 roku, ale również dla tych, którzy potrzebują wyjątkowego wsparcia w swoich zwykłych obowiązkach. Jest to zatem warsztat dla każdego.

 

Szkolenie dostępne jest w formule otwartej, ale czy można je także zamówić do firmy w formule zamkniętej?

 

Oczywiście. Na szkoleniu pracują bardzo zróżnicowane grupy, także w ramach jednej organizacji. Często zdarza się, że na takim szkoleniu na początku roku pracuje zespół razem z szefem. Pracują wówczas nad celami działu, ale jednocześnie nad celami indywidualnymi.

 

Rozmawiała Marta Ratoń - Menedżer BDO ACADEMY.

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Najbliższe szkolenia z udziałem Iwony Kordjak

 

 

 

Iwona Kordjak - budowanie i osiąganie celów

Iwona Kordjak - Prawnik, doradca podatkowy, redaktor naczelna pisma branżowego. Coach certyfikowany przez ICC od 2011r, team coach, facylitator AL., przedsiębiorca, trener biznesu, mentor, ekspert Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, konsultantka w zakresie wspierania efektywności osobistej.
Prowadziła setki procesów coachingowych przeprowadzających przez proces zmiany w obszarze kompetencji pracowniczych i menadżerskich lub life coachingu.

Organizatorka i prelegentka konferencji z zakresu rozwoju osobistego.
Pomaga ludziom i firmom zrealizować zaplanowane cele, zwiększyć skuteczność poprzez dostarczenie narzędzi do bezpiecznego wprowadzania potrzebnych zmian, uświadomionej skutecznej komunikacji, wdrażania kultury wartości w organizacjach oraz wspierania w godzeniu ról życiowych i pokonywaniu kryzysów. Pracuje ze spółkami i wspólnikami nad wdrażaniem sprawiedliwych i skutecznych relacji w biznesach prowadzonych przez wspólników.

 

 

wyszukiwanie po:

Newsletter BDO

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje o najnowszych artykułach, aktualnościach i szkoleniach?