Dynamiczne zmiany przepisów podatkowych powodują, że działy księgowe i podatkowe muszą jednocześnie prawidłowo realizować nowe obowiązki sprawozdawcze oraz przygotować się do kolejnych zmian wchodzących w życie w 2026 i 2027 roku.
Podczas dwudniowego szkolenia zostaną omówione najważniejsze problemy praktyczne związane z funkcjonowaniem Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF), raportowaniem JPK_KR_PD i JPK_ST_KR oraz nowymi zasadami raportowania schematów podatkowych (MDR). Uczestnicy poznają również planowane zmiany w podatku VAT, podatkach dochodowych oraz cenach transferowych, które będą miały istotny wpływ na prowadzenie rozliczeń przedsiębiorstw.
Szkolenie koncentruje się na praktycznych aspektach stosowania nowych przepisów, identyfikacji ryzyk podatkowych oraz przygotowaniu organizacji do nadchodzących obowiązków. Omawiane zagadnienia zostaną przedstawione z perspektywy codziennej pracy księgowych, głównych księgowych, dyrektorów finansowych oraz specjalistów ds. podatków, z uwzględnieniem interpretacji organów podatkowych, najnowszych wyjaśnień Ministerstwa Finansów oraz praktycznych przykładów rozliczeń.
Paweł Dymlang
Paweł Dymlang - doradca podatkowy (nr 10987), prawnik, wykładowca i trener, autor licznych publikacji książkowych i prasowych o tematyce podatkowej (wyd. Beck, Wolters Kluwer, Infor). Powoływany jako ekspert w dziedzinie podatków w wystąpieniach telewizyjnych i radiowych. Kilkunastoletnie doświadczenie w doradztwie podatkowym zdobył jako pracownik organów podatkowych, spółki doradztwa podatkowego oraz instytucji finansowych. Z tematyki podatkowej przeprowadził przeszło 2000 szkoleń otwartych oraz zamkniętych dla biznesu oraz administracji publicznej. Od lat prowadzi własną kancelarię prawną i zajmuje się obsługą przedsiębiorców polskich i zagranicznych.
Koszty udziału w szkoleniu:
1 590 zł+ 23% VAT/os - koszt udziału w dwóch dniach szkolenia
795 zł+ 23% VAT os - koszt udziału w jednym wybranym dniu szkoleniaCena szkolenia obejmuje: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe oraz certyfikat ukończenia szkolenia - wysłane elektronicznie, serwis kawowy oraz lunch.
Dla opłacających szkolenie w co najmniej 70% ze środków publicznych cena bez VAT.
Uczestników, których dot. zwolnienie z VAT prosimy o pobranie i przesłanie podpisanego oświadczenia.
*Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu szkolenia lub jego odwołania oraz zmiany wykładowcy z przyczyn od niego niezależnych.
Warunki rezygnacji:
Rezygnację przyjmujemy najpóźniej na 7 dni przed szkoleniem w formie pisemnej. Rezygnacja w późniejszym terminie wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów w 100%. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z dokonania opłaty.
Miejsce szkolenia:
Warunkiem udziału w szkoleniu jest przesłanie przed rozpoczęciem zajęć potwierdzenia dokonania przelewu (e-mailem lub faxem).
Szkolenia z naszej oferty mogą zostać objęte dofinansowaniem ze środków publicznych, w szczególności z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) oraz programów realizowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).
BUR – Baza Usług Rozwojowych oraz KFS – Krajowy Fundusz Szkoleniowy. Kontakt: szkolenia@bdo.pl
Kontakt: tel. 22 543 16 06, e-mail: szkolenia@bdo.pl