Szkolenia JPK VAT - zmiana zasad raportowania

Nowy JPK VAT 2020 - istotna zmiana zasad raportowania VAT od 1 października 2020 r.

 

Od 1 października 2020 roku zarówno duzi przedsiębiorcy, jak i średnie i małe przedsiębiorstwa oraz mikroprzedsiębiorcy, którzy są podatnikami VAT, mają obowiązek składania nowego pliku JPK_VAT obejmujący część deklaracyjną i infomacyjną. Nowa struktura pliku ma uprościć raportowanie prowadzonych ewidencji podatku VAT przez przedsiębiorców. Podczas naszych szkoleń postaramy się udzielić odpowiedzi na pytania:

 

  • jakie struktury będzie posiadać nowy JPK VAT?
  • co zawiera nowa struktura JPK_VAT 2020?
  • jakie informacje zawierać będzie nowa struktura JPK VAT 2020?

 

Przygotowaliśmy dla Państwa szkolenia w całości dedykowane tematyce JPK VAT, po to, by możliwe było przygotowanie Państwa na nowe zasady raportowania. Szkolenia od strony praktycznej poruszają poszczególne aspekty aktualne dla osób sporządzających plik JPK VAT. Korzyści płynące z uczestnictwa w szkoleniach, to oprócz wymaganej wiedzy, także praktyczne wskazówki trenerów dotyczące sposobu wdrożenia zmian. Wartością dodaną jest to, że prowadzący zajęcia na podstawie kilkunastu przeprowadzonych dotychczas szkoleń z tematyki JPK VAT zebrali wiele praktycznych wskazówek, które nie są wyjaśnione przez przepisy i Ministerstwo Finansów, a które często występują i są istotne dla księgowych. Na szkoleniu omawiane będzie także w jaki sposób – zgodnie z praktyką wykładowców – powinno nastąpić wdrożenie nowego pliku JPK VAT w firmie, jednostce sektora finansów publicznych i biurze rachunkowym.

 

 

Temat szkoleniaTermin szkoleniaMiejsce szkolenia
SLIM VAT, JPK, Faktury uproszczone - Jak bardzo (i czy) uprości się rozliczenie podatku VAT w 2021 roku? Transmisja online. 2021.02.10 - 2021.02.10Transmisja ONLINE
Slim VAT, JPK , Nowe zasady opodatkowania dostaw do UE. Nowelizacja przepisów ustawy o podatku od towarów i usług - 2021. 2021.02.25 - 2021.02.25Transmisja ONLINE

 

Jak wyglądają nasze szkolenia online? Jędrzej Jażdżyk przybliża aspekty techniczno-informatyczne raportowania danych wg nowych wytycznych struktury JPK_V7.