Skip to main content

Biała lista VAT. Procedura Należytej Staranności 2020

Od 1 stycznia 2020 roku firmy poczują wątpliwą przyjemność weryfikacji kontrahentów na Białej liście. Stawką są koszty podatkowe oraz brak solidarnej odpowiedzialności.

 

Biała lista VAT. Rachunki bankowe. Należyta staranność. Mechanizm podzielonej płatności. Faktura do paragonu

 

Biała lista VAT i MPP już działa. Każdy ma swoje spostrzeżenia po tym, jak dokonywał weryfikacji swojej firmy lub swoich kontrahentów.  Dzięki temu można mieć pogląd, jak zmiany wpłyną na codzienne obowiązki w pracy i ile czasu będzie zajmować sprawdzanie Białej listy? Pozytywna weryfikacja kontrahenta  na Białej liście pozwala zachować koszty uzyskania przychodów oraz uniknąć solidarnej odpowiedzialność za VAT. Dodatkowo, firmy od 1 stycznia 2020 r. powinny także być gotowe na  zmiany w pobieraniu/wystawianiu faktur do paragonów.

 

Nasze eksperckie szkolenia wychodzą naprzeciw potrzebom dzisiejszych czasów i postępującej informatyzacji. Uczestnicy zaznajamiają się z nowymi regulacjami na praktycznych przykładach oraz przy wykorzystaniu narzędzi informatycznych. Obok klasycznych szkoleń otwartych, w ofercie znajdują się warsztaty „Biała lista VAT.  Procedura Należytej Staranności”  dla firm o rozbudowanej strukturze organizacyjnej oraz dla innych zainteresowanych zaplanowanym i zautomatyzowanym weryfikowaniem rachunków  i kontrahentów.

 

Wybrane warsztaty realizowane są wspólnie z partnerem firmą VERITIN Jan Moszczyński-Petkowski, dystrybutorem programu VERITIN do nowoczesnego sprawdzania kontrahentów.

 

Biała lista VAT - najbliższe szkolenia