Tarcza antykryzysowa. Doradztwo i pełne wsparcie

Tarcza antykryzysowa


Pomożemy każdej firmie w zrozumieniu i korzystaniu z pakietu pomocy od państwa

 

 

Usługi doradcze

 

Rząd w ramach łagodzenia skutków pandemii koronawirusa opracował dwie specustawy. Pierwsza obowiązuje od 31 marca, druga została uchwalona 9 kwietnia. Duża część obu ustaw to pakiet wsparcia dla przedsiębiorstw, które mają kłopoty w związku z obowiązującym stanem pandemii. Aby szybko i możliwie jak najszerzej skorzystać z dostępnych w ramach tarczy antykryzysowej – pierwszej i drugiej – rozwiązań zapewnimy Państwu kompleksowe doradztwo. W jego ramach zapewnimy precyzyjne ustalenie z jakiej formy dofinansowania Państwa firma może skorzystać, a następnie przygotujemy komplet stosowanych dokumentów.

 

Specjalizujemy się szczególności w następujących wnioskach:

 

  • wprowadzenie w przedsiębiorstwie przestoju ekonomicznego lub obniżenie wymiaru czasu pracy dla pracowników
  • wypłata świadczenia postojowego dla osób prowadzących działalność gospodarczą oraz osób wykonujących pracę na podstawie umowy cywilnoprawnej
  • zwolnienie z obowiązku opłacania składek ZUS dla mikroprzedsiębiorców oraz tzw. samozatrudnionych

 

Konsultacje

 

Oferujemy także konsultacje on-line z naszymi ekspertami, którzy udzielą wszelkich niezbędnych informacji oraz wskażą precyzyjnie z jakiej formy dofinansowania Państwa firma może skorzystać.


Konsultacje prowadzone są za pomocą narzędzi umożliwiających wideokonferencje. Podczas spotkania mają Państwo szansę uzyskać odpowiedź na wszystkie pytania z zakresu tarczy antykryzysowej.


Przy wycenie usługi obowiązuje stawka godzinowa.

 

 

Aktualizacja wiedzy

 

Regulacje dotyczące wsparcia przedsiębiorców w celu łagodzenia skutków koronawirusa ewaluują i są wielokrotnie zmieniane. Wszystko po to, aby na bieżąco reagować na pojawiające się potrzeby firm. Nasi Eksperci stale śledzą zmiany w obowiązujących przepisach. Analizują projekty przedstawianych ustaw, obserwują ich zmiany na etapie prac parlamentarnych, a także wiedzą, jak z nich skorzystać po ich wejściu w życie.

 

Jeśli zdecydujecie się Państwo skorzystać z doradztwa naszych Ekspertów w tym zakresie, w jego ramach gwarantujemy dostęp do aktualnej wiedzy z zakresu przepisów, które mają pomóc w łagodzeniu ekonomicznych i gospodarczych skutków COVID-19. Wszelkie nasze analizy będą dostosowane do każdego przedsiębiorstwa indywidualnie po to, aby móc od razu wskazać, z których rozwiązań można i warto skorzystać jak najszybciej i jak najszerzej.

 

Zdrowie i bezpieczeństwo naszych Pracowników i Państwa są dla nas priorytetem. Pracujemy w trybie zdalnym, a nasze usługi doradcze prowadzone są w trybie telekonferencji – bez konieczności wychodzenia z domu lub biura.

 

 

Jeśli potrzebujecie Państwo więcej informacji o zakresie proponowanej przez nas pomocy, Eksperci BDO odpowiedzą na każde pytanie. Zapraszamy do kontaktu.